KONST / Litografier / Färglitografi 14332005
*
nr 1433 2005
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Signerad, numrerad 45/99. Färglitografi. Bladets mått: 66x50, yttermått inklusive ram: 74x58 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2021
kl 19:50:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 11:16:27
1
700 kr
22/11 19:29:36
2
1.500 kr
22/11 19:32:46
3
900 kr
22/11 19:32:46
2
1.000 kr (Budbetjänt)
22/11 19:33:18
3
1.100 kr
22/11 19:33:18
2
1.200 kr (Budbetjänt)
22/11 19:33:40
3
1.300 kr
22/11 19:33:40
2
1.400 kr (Budbetjänt)
22/11 19:34:14
3
1.500 kr
22/11 19:34:14
2
1.500 kr (Budbetjänt)
22/11 19:34:41
3
1.700 kr
22/11 19:35:20
3
1.600 kr
22/11 19:36:10
2
1.700 kr
22/11 19:36:10
3
1.700 kr (Budbetjänt)
22/11 19:37:14
2
1.800 kr
22/11 19:38:16
3
1.900 kr
22/11 19:39:02
3
1.900 kr
22/11 19:40:29
2
2.000 kr
22/11 19:45:11
3
Vinnande bud
22/11 19:45:56
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max papart
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:56
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:42
*
Max Papart
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1433 2005
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Signerad, numrerad 45/99. Färglitografi. Bladets mått: 66x50, yttermått inklusive ram: 74x58 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 11:16:27 | 1 | 700 kr |
22/11 19:29:36 | 2 | 1.500 kr |
22/11 19:32:46 | 3 | 900 kr |
22/11 19:32:46 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
22/11 19:33:18 | 3 | 1.100 kr |
22/11 19:33:18 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
22/11 19:33:40 | 3 | 1.300 kr |
22/11 19:33:40 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
22/11 19:34:14 | 3 | 1.500 kr |
22/11 19:34:14 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
22/11 19:34:41 | 3 | 1.700 kr |
22/11 19:35:20 | 3 | 1.600 kr |
22/11 19:36:10 | 2 | 1.700 kr |
22/11 19:36:10 | 3 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
22/11 19:37:14 | 2 | 1.800 kr |
22/11 19:38:16 | 3 | 1.900 kr |
22/11 19:39:02 | 3 | 1.900 kr |
22/11 19:40:29 | 2 | 2.000 kr |
22/11 19:45:11 | 3 | Vinnande bud |
22/11 19:45:56 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max papart
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46 -
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:56 -
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:42